מיתוג, פרסום ושיווק בעולם המודרני

עולם המיתוג, הפרסום והשיווק בתקופה המודרנית בה אנו חיים, עבר שינויים מרחיקי לכת לאורך עשורים האחרונים. עידן האינטרנט העמוס במדיה, פרסום ואלפי חברות קטנות וממוקדות שינו את פני השוק. כדי לזכות בתשומת לב החמקמקה ביותר של לקוחות פוטנציאלים יש להתאים את המיתוג והפרסום של בית העסק לרוח התקופה, על מנת לשמור על תדמית עדכנית וחדשנית שתמשוך לקוחות חדשים ותעודד נאמנות בקרב לקוחות קיימים.

אחד הערכים המרכזיים ביותר עמם מתמודדות חברות רבות הוא יצירת מיתוג חכם ונכון של בית העסק שיבטיח כי חברה מסוימת תבלוט בשטח לעומת המתחרות.

הדרך החכמה ביותר לעשות זאת היא על ידי יצירת זהות של מותג— כזה שקהל לקוחות קיים או עתידי יזכור היטב ויוביל לכך שירצו להשתמש בשירות או מוצרי החברה.

בעולמנו התזזיתי והשוקק, בו כולם סובלים מריכוז נמוך והרבה גירויים, חשוב לייצר מסר ברור, חד וחכם שיעבור במהירות הבזק אל לקוח וייחרט בזכרונו לזמן ממושך.

עולם הפרסום של ימינו- "אני" במרכז

כיום נהוג בעולם הפרסום לשים דגש על ה"אני".

זאת בניגוד לתפיסה שהיתה מקובלת בעבר, כאשר ניסו לפנות לנתח שוק מסוים או להמון הגדול באמצעות שיווק ופרסום גורף, כיום מנסים לפנות אל האדם היחיד- ה"אני" ולייצר אצלו תחושת הזדהות אישית עם המותג, שבמידת מה הוא יראה את עצמו משתקף במותג אותו הוא רוכש או שבשירותיו הוא משתמש.

אז מה אפשר לעשות כדי לבלוט בשטח?

השינויים הללו מחייבים את החברות לחשוב בצורה יצירתית.

להקפיד לחשוב "מחוץ לקופסה" ולנסח לבית העסק זהות ברורה ונגישה, שתייצר הזדהות אצל הלקוח, זהות מותג חכמה שתעודד לקוחות חדשים וקיימים להשתמש בשירותי החברה ומוצריה.

מיתוג ופרסום בעולם המודרני מכריח את העסק ליצור בידול, בים האינסופי של של חברות ותחרות בשוק, חשוב לדעת למתג בחוכמה את החברה על מנת שתתבלט לעומת המתחרים.

כך למשל, משחת שיניים מסוג מסוים נראית בדיוק כמו משחת שיניים של חברה מתחרה.

על מנת שחברה המייצרת משחת שיניים תצליח יותר מהמתחרה, עליה להתבלט וליצור בידול, זהות ייחודית למותג, שהלקוח יזהה מיידית ויעדיף להשתמש במשחת שיניים מסוימת לעומת אחרת.

בעולם המודרני חשוב ליצור מוצר או שירות שיציע חוויה בלעדית שלא יהיה ניתן להשיג במקום אחר. החל מהמסר שיודפס על אריזת המוצר, דרך מתקן התצוגה בחנות ותוך ליווי הלקוח אפילו בשקית מיוחדת שממותגת בה הוא מביא את המוצר עד הבית.

בימינו אנשים מחפשים חוויה המותאמת להם באופן אישי, כלומר, יצירת פונקציות ושירותים המתמקדים בקבוצה ממוקדת ואפילו באדם יחיד.

כמובן שחשוב להציע שירות מעולה ולהציע ללקוח יחס אישי, זהו החוט המקשר בין שאר האלמנטים- ובלעדיו לא תיהנו מקהל לקוחות חוזר ויציב.

מוצרי פרסום וקידום מכירות, פתרון פופולרי לחברות בעידן המודרני

אחת הדרכים הטובות ביותר שהוכיחה את עצמה לאורך שנים ליצירת בידול, היא שימוש במוצרי פרסום או מוצרי קידום מכירות.

יש לזכור כי השקעה ביצירת מותג "חזק" על ידי שימוש במוצרי פרסום וקד"מ, תקסום מאד ללקוח ותעורר אצלו תחושה של אמינות כלפי המותג, מה שיעודד אותו להישאר כלקוח לאורך שנים.

שימוש במוצרי פרסום וקידום מכירות והענקתם ללקוחות החברה באירועים, כנסים או באופן שוטף מייצרים אצל הלקוח תחושה חיובית כלפי החברה, הם פונים מיידית ל"אני" שמקבל מוצר מהחברה וכן שימוש במיתוג חכם וקולע של מוצרים אלו יבטיח כי המסר יישאר אצל הלקוח לאורך זמן רב, גם בעולם הפרסום המודרני שבו חברות רבות מתחרות על תשומת הלב של לקוחות תזזיתיים.

הלקוח יהנה מיחס אישי, הענקת מוצרי קידום מכירות יעוררו תחושה טובה אצל הלקוח, יחזקו את היחס החיובי ויצביעו על אכפתיות ויחס טוב.

לסיכום, מיתוג נכון מוביל להצלחה של העסק שלכם.

יצירת לוגו מושקע, צבעים שמזוהים עם החברה, מראה ונוכחות המשדרים את ערכי החברה שלכם ייצרו אצל הלקוח תחושת הזדהות ויגרמו לו להעדיף אתכם על פני אחרים.

בנוסף ליצירת מותג חזק כדאי לזכור כי שימוש במוצרי פרסום וקידום מכירות הוא כלי משתלם וחכם שיחזיר את ההשקעה עשרות מונים.

חלוקת מוצרי קד"מ משדרת יוקרה, אמינות ומקצוענות וניתן לעצב כל מוצר בהתאם לסגנון המותג והמסר שהוא רוצה לשדר.

לקוח יחזור אל מותג המדבר אליו וכזה הפונה אליו באופן אישי. מיתוג מוצלח הופך את האהדה של לקוח לרגשית, וקשר רגשי כידוע, לא ניתן להפר בקלות.