דף הבית » הדפסות » דפוס משי

דפוס משי

כנען דפוס מבצעת הדפסת משי בפורמט רחב, שמאפשרת להדפיס בפורמטים שטרם נמצאה להן מקבילה דיגיטלית.


דפוס משי הוא טכנולוגיה שמאפשרת לך, הלקוח, להדפיס בהדפסת אופסט כל דימוי שרק תרצה על מבחר חומרים ומתאימה במיוחדת להדפסה איכותית על נייר, הדפסה על גבי בדים מסוגים שונים, הדפסה על גבי חומרים קשיחים שלא ניתן להעביר במדפסת ועוד.

דפוס משי הוא שיטת הדפסה עתיקת יומין שעברה חידושים מודרניים שונים. בתקופה העתיקה נעשה תהליך יצירת הדפס המשי על ידי ציור הדימוי, בעזרת שעווה, על גבי רשת משי, המתוחה על מסגרת עץ. השעווה אוטמת את האזורים בציור שרוצים שיישארו ללא צבע והופכת את הרשת לגלופה מודולרית, שאפשר לשנות ולאטום אותה מחדש בהתאם לצבע שרוצים להדפיס. העברת הצבע מן הרשת אל משטח ההדפסה, נעשתה על ידי הצבת הרשת מעל המשטח ו"ניגוב" הצבע הסמיך שנמצא על הצד העליון של הרשת.

כיום, אין צורך בשעווה וניתן להדפיס פילם, שחלקים ממנו אטומים וחלקים אחרים פתוחים (כך שהצבע נכנס דרכם בלבד), ולהציבו על גבי רשת מודרנית. על מנת להדפיס במספר צבעים, יש להכין פילם עבור כל אחד מהצבעים של ההדפסה ולחזור על התהליך. הדפסת המשי המודרנית היא כמובן מדויקת מאוד ומאפשרת להגיע לרזולוציה גבוהה.

דפוס משי מאפשר הדפסה על מגוון חומרים, החל מנייר וכלה בחומרים קשיחים, כגון מתכת, פלסטיק, קאפה ועוד. הדפס המשי מתאפיין בשכבה עבה של צבע שמקנה להדפסה עמידות מיוחדת, שלא ניתן להשיג כמוה בדפוס הדיגיטאלי. כמו כן, הדפסת המשי מאפשרת שימוש בצבעים מיוחדים (כמו צבעים מטאליים) שכיום אינם קיימים בדפוס הדיגיטאלי.